Çini Sanatı ile Yapılan Ürünler

Çini Sanatı ile Yapılan Ürünler

Çini sanatı ile yapılan kullanıma yönelik ve hediyelik çini ürünleri aşağıdadır:

1. Çini Vazo 

Geleneksel çini desenleri ile çini sanatı işçiliğinin en zarif taşıyıcıları çini vazo ürünleridir. Çini vazolara çini desenleri  rölyef, kabartma veya altın detayların olduğu tezhip işçiliğiyle uygulanır. Kıvrımlı gövdeleri nedeniyle çapı değişkenlik gösterse de boyları 10 cm ile 40 cm arasındadır. Ağırlıkları 250 gr ile 2358 gr arasındadır.Birçok farklı renk barındıran desenleriyle, Çini seramik işçiliğinin en güzel modellerinden aslanağzı vazosu, gözyaşı vazosu, ince ve geniş vazo, Hitit vazo, narlı ve laleli setlerden oluşmaktadır. 


2. Çini Anahtarlık 

Renkli dokularıyla anahtarların vazgeçilmez ve şık adresi çini anahtarlık modelleri, geleneksel Türk motifleriyle süslüdür. Çini anahtarlık modelleri  30 mm uzunluk, 13 mm genişlik, 26 mm yükseklikte ve 23 gr ağırlığındadır. 


3. Çini Çay Bardağı  

Mutfakların gözde ürünleri çay setlerinde kullanılan çini çay bardağı ürünleri, çini sanatının zarif dokunuşu ve renklendirmesi ile misafirlerinize sunumlarınızı renklendirir. 2’li ve 6’lı çay seti şeklinde alabileceğiniz modellerin yanında, sade bardaklarınız için 6 parça içecek altlığı seti ile de ikramlarınıza çini şıklığını taşıyabilirsiniz. 

   

4. Çini Kase 

Hindistan mandala sanatının kozmik görüntülerinin Türk versiyonu olan desenleri ile üretilen çini kase türlerinden, büyüklü küçüklü setler yapılabilir. Mutfaklarda ve ziyafet sofralarında yemek, meze, garnitür, meyve ve  kuruyemiş ikramları için kullanılabilir ya da rahatlatıcı etnik desenleriyle dekorasyona katkıda bulunabilir. Koleksiyonda ayaklı, papatya formunda, yonca bölmeli modellerin yanı sıra 8 cm ile 30 cm çapında derin kaseler de bulunmaktadır. 


5. Çini Demlik

Çayın lezzetini çini sanatının şıklığıyla birleştiren çini demlik ve çaydanlık  modelleri, çay saatlerini şenlendirir. Kırmızı ve beyaz renklerde çaydanlık modellerinin yanı sıra sadece demlik modelleri de bulunmaktadır.
 

6. Çini Mumluk 

Ev dekorasyonunun aydınlatan objeleri çini mumluklar ve buhurdanlıklar çini sanatının göz alıcı renkleriyle bütün duyularınıza hitap eder. Mumların, kabartmalı ve oymalı dokularıyla yarattığı ışık oyunları oda duvarlarında dans ederken, üzerine damlatılan koku yağlarının etkisi mekanı ferahlık katar.


7. Çini Kupa  

Bitki çaylarının ve kahvelerin uzun içimli tadını, çini sanatı ile bezenmiş çini kupalarla almak başkadır. Evde ve işyerinde molaların keyfini geleneksel çini desenlerinin dokularıyla çıkarmak için koleksiyondaki rengarenk modellerden seçim yapılabilir. 


8. Çini Tablo  

Çini duvar süsleri ve çini tablolar mekanı renklendiren ideal dekorasyon ürünleridir. Duvarları süslemek için saksıdan kuşa, balıktan kediye kadar tüm model çeşitlerden faydalanılabilir. 


9. Çini Biblo 

Dekorasyonları renklendirmek için  raflar, büfeler, nişler çini biblo ve heykellerle süslenebilir. 


10. Çini Tabak   

Duvarlara asmak veya kullanmak için rengarenk desenler ile süslenmiş ya da çerçevelenmiş çini tabaklar en çarpıcı ürünlerdir. Ürünün tüm yüzeyinin kabartma, dantel, tezhip tarzında renklendirilen modellerinin yanında, ortası şehir, marka logosu veya fotoğraf temaları ile özelleştirilebilir modeller de bulunur.

 

İlgili Resimler

Öne Çıkarılanlar

Seramik Hediyelik Eşya Ürünlerimiz

Seramik hediyelik eşyalar günümüzde birçok yerde kullanılan ü

Kütahya Çini İmalatı

Çini, seramik ve porselenin hammaddesi olan kaolen, kum, alçı ve kuv

Kütahya Çinicilik

Yüzeylerde kaplama olarak kullanılan bir tür killi topraktan yapılan ve fırınd

Çini Sanatı ile Yapılan Ürünler

Çini sanatı ile yapılan kullanıma yönelik ve hediyelik çini ür&u

Yorumlar